12 paņēmieni, kas uzlabos tavu Facebook lietošanas pieredzi

Īsā pārskatā apkopoju atbildes uz populārākajiem jautājumiem, kurus man uzdod sarunās par Facebook lietošanu.

12 paņēmieni, kas uzlabos tavu Facebook lietošanas pieredzi

Īsā pārskatā apkopoju atbildes uz populārākajiem jautājumiem, kurus man uzdod sarunās par Facebook lietošanu.

1.Izmanto saiti uz postu
Posta labajā augšējā stūrī izvēlies "embed"
show1

Atrodi "advanced settings"
show2

Nokopē linka URL:
show3

Tagad to ērti vari pārsūtīt citiem vai ielikt kādā biznesa lapā, ar kuru ikdienā darbojies.

2. Atseko no pārāk aktīviem Facebook draugiem
Pēdējā laikā populārākais jautājums, ko man uzdod par Facebook, ir - kā atsekot no spamīgajiem Facebook draugiem? Dažkārt digitālās "draudzības" jāturpina, bet redzēt desmito nošēroto "Facebook ziedos 1$ par katru nospiesto Like" tipa postu no viena un tā paša cilvēka pacietības vienkārši vairs nav. Ko darīt? Atsekot!

Dodies uz personas X profilu un "Follow" sadaļā izvēlies vairs viņa ziņām, laikiem un šēriem nesekot. "Draudzība" saglabāsies, bet cilvēku savā ziņu lentē vairs nemanīsi:
unfollow

Ja šķiet, ka tas tā pa traku - pilnībā pārstāt sekot kādam aktīvākam draugam, vari konkrēto personu vai pat lapu "nopauzēt" uz 30 dienām:
unfollow2

3. Pieseko diskusijām
Tev nav obligāti jākomentē, lai redzētu, kā attīstās kāda no diskusijām zem jebkura Facebook posta grupā vai ziņu lentē. Vienkārši labajā stūrī atzīmē to, ka vēlies saņemt paziņojumus par jauniem komentāriem:

tur-on-not

4. Seko līdzi interesantām personībām, grupām un lapām
Diemžēl noteikti būsi pamanījis, ka Facebook šobrīd nerāda visus to lapu, grupu un cilvēku ierakstus, kuriem esi nolēmis sekot.

follow

Tāpec iesaku izvēlēties, cik bieži vēlies konkrēto lapu/personu ziņas redzēt savā ziņu lentē: ja saturs tev ir pietiekami svarīgs, vērts atzīmēt "see first". Šādā veidā posti vienmēr parādīsies tavas ziņu lentes pašā sākumā.

follow2

Ja esi grupas dalībnieks, vari izvēlēties saņemt atsevišķu paziņojumu par jaunām ziņām:

grupas

5. Saglabā ziņu vēlākam laikam
Nav laika lasīt vai apskatīt Facebook ierakstu tagad un tūlīt? Saglabā to vēlākam laikam!

facebook_knifi

Tagad to atradīsi zem sava profila sadaļas (telefonā) vai kreisajā pusē galvenajā sadaļā zem profila bildes (ja esi pie datora) pie "saved" postiem:

facebook_knifi2

Pēc kāda laika Faceboook arī pieklājīgi atgādinās par saglabāto rakstu, ja nu gadījumā aizmirsīsi par savu vēlmi ar to iepazīties.

6. Tago cilvēku vārdus
Nedari lielu postu draugu reputācijai - zem kārtējās smieklīgās memes iespējams ietagot nevis personas vārdu UN uzvārdu, bet tikai vārdu.

Kā? Ietago cilvēku un nospied "backspace" uz savas klaviatūras. Facebook automātiski noņems uzvārda daļu.

7. Nepalaid garām VISAS vēstules
Īpaši noderīgi tiem, kas gaida ziņas no cilvēkiem, kas nav viņu Facebook draugu lokā: Facebook šīs ziņas paslēpj atsevišķā sadaļā! Tāpēc brīdī, kad nolem kaut ko tirgot Facebook un gaidi ziņu no potenciālā pircēja, apskati "Message requests" sadaļu - pastāv liela iespēja, ka Facebook tevi nav informējis par jaunu saņemto vēstuli:

message-requests

8. Jaunais ss.lv: Facebook Marketplace
Pavisam nesen Facebook palaidis savu tirgus placi arī Latvijā. Ērti iegādājies un pārdod dažādas lietas, neizejot no platformas.

Marketplace atrodams galvenajā sadaļā zem ziņu lentes:

marketplace

Tam ir vairākas tematiskās sadaļas, piemēram, izklaide, apģērbi, mājai & dārzam u.c.

marketplace2

9. Uzzini par interesantiem pasākumiem
Galvenajā skatā atrodas arī "Events" sadaļa, kurā vari atrast tuvākos pasākumus un informāciju par tiem.

events

Šeit var uzzināt, kas jauns gaidāms šodien, rīt, šonedēļ vai konkrētā datumā, kuriem draugiem drīz būs dzimšanas dienas un kādiem pasākumiem esi piesekojis:

events2

10. Kritiski novērtē, kā izskatās tavs profils citu acīm
Ir forši, ja ir daudz draugu, bet citreiz vērts caurskatīt, vai svešām acīm nav pieejama pārlieku atklāta tava profila informācija.

Dodies uz šo sadaļu un izvēlies "Privacy shortcuts":
qmark

Tālāk vari izvēlēties, kas redzēs tavus turpmākos postus - draugi (kā izvēlēts attēlā), visi Facebook lietotāji, tikai tu vai visi draugi, izņemot pāris nelaimes putnus, kurus atzīmēsi kā nevēlamus.

Šeit arī vari apskatīt, kā tavs profils izskatās "no malas". Izvēlies "What do other people see on my timeline?"

whocansee

Redzēsi savu profilu, kāds tas parādās visiem Facebook reģistrētiem lietotājiem, kā arī varēsi apskatīt to kāda konkrēta drauga acīm:

view-as

11. Neļauj sevi tagot citu bildēs
Lai pēc ballītes nav jāsarkst par briesmīgām bildēm, kurās draugi tevi ietagojuši, neaizmirsti ieslēgt tagošanas moderāciju. Pie Privacy Shortcuts sadaļas izvēlies "Use activity log"

activity-log

Tālāk dodies uz "Timeline review"

timeline-review

Labajā stūrī nospied uz zvaigznītes zobrata un atzīmē "enabled"

enabled

Turpmāk šajā "Timeline review" sadaļā varēsi pārliecināties, vai posti, kuros esi ietagots, ir pietiekami adekvāti, lai tos publicētu arī savā ziņu lentē (izvēloties "add to timeline") vai tomēr nē (spied "hide").

hide

Tas, protams, nenozīmē, ka nevēlamais posts pazudīs no Facebook dzīlēm, tomēr varēsi būt drošs, ka tavā ziņu lentē trakā piektdienas nakts bilde neparādīsies.

12. Pārbaudi, kādām aplikācijām pieejami tavi dati
Ņemot vērā, cik bieži izmanto iespēju kaut kur ielogoties ar Facebook log-in, aizpildi dažādus testus vai izmanto aplikācijas, ir vērts ik pa laikam pārbaudīt, kam tad ir piekļuve taviem datiem.

Dodies uz šo sadaļu un izvēlies "Settings"
settings

Tālāk izvēlies "Apps" sadaļu un kritiski izvērtē, vai patiešām visām aplikācijām, kas atrodamas sadaļā, vajadzētu tur būt.

Darīts!

P.S. Ja gadījumā tev vēl ir jautājumi par to, kā optimizēt savu Facebook profila lietošanu, droši atstāj komentāru zem šī ieraksta - mēģināšu palīdzēt.